Les outils que la terre préfère
All right reserved to Cuyckens s.a.

Znajdująca się w sercu Walonii firma CUYCKENS jest rodzinnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w naprawie, adaptacji, remontach i sprzedaży sprzętu rolniczego. Obecnie zajmujemy się sprzedażą ciągników, kombajnów zbożowych i innego sprzętu rolniczego nie tylko w naszym regionie, ale również poza nim.


Trochę historii


Firma CUYCKENS zaczęła istnieć w roku 1979. Willy Cuyckens, młody elektromechanik, który entuzjastycznie poświęcił się maszynom rolniczym, rozpoczął działalność w Cras-Avernas, małej wsi, która stała się częścią miasta Hannut pomiędzy Brukselą a Liege. W sercu żyznego regionu Hesbaye znajduje się dużo gospodarstw rolnych. Produkowane przez Cuyckensa elementy metalowe i jego pomysły racjonalizatorskie bardzo szybko znalazły uznanie wśród klientów poszukujących innowacji technicznych i zdobyły wiernych zwolenników.
W roku 1986 przedsiębiorstwo zmieniło swoją dotychczasową siedzibę, która stała się zbyt mała dla jego potrzeb. Rezygnując z pierwotnej lokalizacji, planowano jednocześnie pozostać w centrum regionu. Dlatego nową siedzibę wybudowano w Cras-Avernas.


Drugie życie używanych maszyn


Wydajność i poziom technologiczny maszyn rolniczych rosną w imponującym tempie. Jednak nie wszyscy użytkownicy potrzebują maszyn najnowszej generacji — mogą mieć inne priorytety w zakresie inwestycji. Dla takich klientów, potrzebujących wydajnych maszyn dostępnych za rozsądną cenę, zakup używanych urządzeń może się więc okazać dobrym rozwiązaniem.


W firmie CUYCKENS dobrze to rozumiemy. Wszystkie używane maszyny trafiają w ręce naszych fachowców, którzy odnawiają je, dając im drugie życie. Nie ma mowy o zwykłym odświeżaniu urządzeń jedynie z zewnątrz w celu zwabienia niedoświadczonego laika. W naszym warsztacie ciągniki i maszyny są sprawdzane bardzo drobiazgowo. Wszystkie ewentualne usterki są usuwane, aby zagwarantować kupującemu, że otrzyma sprzęt w doskonałym stanie technicznym, co zapewni długą i bezproblemową pracę.
Nierzadko zdarza się, że przy okazji takiego przeglądu dokonuje się modernizacji ciągnika lub maszyny, wyposażając je w elementy, które w czasie ich produkcji nie były jeszcze dostępne.


Mocne strony naszego przedsiębiorstwa


• Najważniejszą z nich jest bez wątpienia nasz zespół techniczny. Doświadczenie i ciągłe szkolenie pozwalają naszym inżynierom i elektromechanikom zarówno dokonywać kapitalnych remontów maszyn używanych, jak i adaptować maszyny nowe lub używane do konkretnych potrzeb użytkowników. Pobyt maszyny w naszym warsztacie oznacza rzeczywisty wzrost jej wartości.


• Wielojęzyczność: w firmie CUYCKENS możemy porozumiewać się z klientami w siedmiu językach: francuskim, holenderskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, polskim i rosyjskim.


• Niezaprzeczalnym atutem jest również centralne położenie Walonii w Europie.Dodatkowo oferujemy własne usługi transportowe, co umożliwia nam bezpieczne wysyłanie szerokiej gamy zakupionych maszyn do wielu krajów Europy.


• I wreszcie, doskonała znajomość rynku pozwala nam znaleźć dokładnie taki ciągnik lub maszynę, jakich poszukuje klient. Ta wiedza pomaga nam również w adaptacji różnego rodzaju wyposażenia zgodnie ze specyficznymi wymaganiami każdego regionu: od południa Hiszpanii do podnóży Uralu. Lokalne warunki produkcji rolnej bardzo się różnią (gleba, klimat, uprawy...), dlatego nie wahamy się dokonywać gruntownych zmian w konstrukcji maszyn. Na przykład nierzadko w kombajnie zbożowym montujemy projektowany przez nas dodatkowy bęben młocarni, zmieniamy siatkę wytrząsacza słomy itp. Elementy te są wykonywane w naszym zakładzie.


Nasi klienci wiedzą, że w firmie CUYCKENS znajdą wyremontowaną maszynę w doskonałym stanie, wyposażoną zgodnie z ich życzeniami i dostosowaną do warunków, w których będzie pracować.

Firma> Prezentacja